Pozisyonlu Havalı Yataklar

Pozisyonlu Havalı Yatak Çeşitleri

Pozisyonlu Havalı Yatak Çeşitleri

Pozisyonlu havalı yatak türlerine bakıldığında; baklava tipli ve boru tipli olmak üzere iki çeşidinin olduğu görülmektedir. Uzun süre yatması gereken tercih etmesi gereken bir yatak tipidir. Elektrikli bir sistemi olduğu için ısı derecesini de otomatik olarak ayarlayan bir yataktır. Hastanın vücudunda yara oluşmasını engellediği gibi aynı zamanda hastanın sırt v bel bölgesinde yara oluşmasını da engellemektedir. İstanbul içerisinden sipariş veren müşterilerimizin ürünleri ortalama 1-2 saat içerisinde kurulmaktadır. Havalı yataklar 7/24 sessiz bir motor ile çalışmalarını sürdürmektedirler. Havalandırma ve antidekübit özelliği olan yataklardır. Hangi üründen daha fazla verim sağlanabileceği ise müşteri temsilcimiz ile görüşülerek öğrenilebilmektedir.

Baklava Tipi Havalı Yatak

Baklava tipindeki havalı yatakların kutularında hem havalı yatak hem de moru bulunmaktadır. Hastanın sırtının yatak ile temas etmesini önlemektedir. Sırtta havalandırma olması ve basıncın dağıtılması havalı yataklar sayesinde olmaktadır. Maksimum 70 kilograma kadar olan hastalar için uygundur. 3.2 kilogram ağırlıktaki bu yatak; 90 cm eninde ve 190 cm boyundadır. Borunun şişme yüksekliği ise 5 cm’ye kadar çıkabilmektedir. Hasta karyolası kiralayanlar ayrıca baklava tipi havalı yatak için de kiralama işlemi yapabilmektedirler. Havalı yataklar içerisinde fayda oranı en az olan yatak baklava tipi yataktır. Fakat normal yatak ve visco yatak ile kıyaslandığında; daha faydalı olmaktadır.

Boru Tipi Havalı Yatak

Boru tipi havalı yatağın 3 farklı türü bulunmaktadır. A+B sistemli yatakların 8 cm ve 12 cm olanları bulunmaktadır. Ayrıca A+B+C sistemli havalı yatak bulunmaktadır. Havalı yataklar ventilasyonludur. Hastanın 10 dakikadan daha uzun süre aynı noktaya yatmasının önüne geçilmek istenmektedir. Çalışma prensibine göre sistemlerdeki borular sıralı olarak şişmektedir. Dolayısı ile de kan dolaşımının hızlanmasına neden olmaktadır. A+B sistemi üzerinden örnek vermek gerekir ise; A sistemindeki borular şiştiğinde, B sistemindeki borular inmektedir. B sistemindeki borular şişmeye başladığında ise A sistemindeki borular inmeye başlamaktadır. Havalı yatakların özelliklerine göre taşıyabilecekleri hasta ağırlıkları değişiklik göstermektedir. Kiralama işlemi için ise 0535 588 88 88 numaralı iletişişim numaramız üzerinden müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilmek mümkündür.

Paylaş:

Yorumlara kapalı.

error: