Pozisyon Veren Havalı Yatak

Pozisyon Veren Havalı Yataklar

Pozisyon Veren Havalı Yataklar

Pozisyon veren havalı yataklar; basınç dağıtma ve hava alma özelliklerine sahiptirler. Firmamızdan bu ürünü kiralayabilmek ve satın alabilmek mümkündür. İstanbul içerisinde sipariş verecek olan müşterilerimizin ürünlerinin kurulumları 1-2 saat içerisinde görevlilerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. 3 aydan daha uzun süre havalı yatak kullanacak olan müşterilerimiz, kiralamak yerine satın almayı düşünmelidir.

Havalı Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Havalı yatakların baklava tipi ve boru tipi olmak üzere iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca bu yatakların da ölçülere göre farklı tipleri bulunmaktadır. Havalı yatakların ölçülerine göre türleri aşağıda verilmiştir:

  • P5 modeli, baklava tipi havalı yatak bulunmaktadır. 70 kilograma kadar olan hastaları taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Eni 90 cm ve boyu 190 cm olan bir yataktır. Diğer havalı yatak tiplerine göre fayda oranı daha az olmaktadır. Visco yataklara ve normal yataklara göre daha faydalı bir yataktır.
  • P10 modeli olan havalı yatak boru tipidir. A+B sistemli ve 8cm ventilasyonlu bir yataktır. Hastanın aynı yere 10 dakikadan daha fazla yatmaması için kullanılmaktadır. 90 cm’e 190 cm ölçüsü bulunmaktadır. Sessiz çalışan bir motoru bulunmaktadır. İçerdiği sistem dolayısı ile a ve b boruları ters çalışmaktadır. Dolayısı ile a boruları şişerken, b boruları da inmektedir.
  • P20 kodu ile alınan havalı yataklar; A+B boru sistemli, 12 cm yüksek hücreli ve ventilasyon özelliği bulunan yataklardır. Günde 10 saatten daha uzun süre yatacak olan hastaların 90 kg’dan daha az olmaları durumunda bu ürünü tercih etmeleri gerekmektedir.
  • P30 kodlu havalı yatak, A+B+C sistemlidir. Ventilasyon özelliği bulunmaktadır ve 120 kg’a kadar olan hastaları taşıyabilmektedir.

Havalı Yatakların Avantajları Nelerdir?

Havalı yatak kullan hastaların sağlayabilecekleri faydalara bakıldığında; uzun süre yatış pozisyonunda olmalarına rağmen vücut yaralarının oluşmamasını sağladığı görülmektedir. Havalandırma özelliği bulunan yataklardır ve mikrop barındırmamaktadırlar. 7/24 çalışabildiği ve motoru sessiz olduğu için hastayı herhangi bir şekilde rahatsız etmemektedir. Havalı yataklar ile ilgili detaylı bilgi almak için 0535 588 88 88 numaramız üzerinden müşteri temsilcilerimiz ile iletişim sağlanabilmektedir.

Paylaş:

Yorumlara kapalı.

error: